Az Erste-Postabank fúzióval párhuzamosan a két bank jelenlegi mintegy 3000 fős állományának negyedét kell majd leépíteni - nyilatkozta Andreas Treichl, az Erste Bank AG vezérigazgatója az APA osztrák hírügynökségnek. A Postabank esetében ez rövid időn belül a második leépítési hullám lesz, hiszen az bankot a privatizációra előkészítő menedzsment idén tavasszal 2020 főről 1650-re apasztotta a létszámot. A tavaszi leépítés elsősorban a központi irányítást érintette, a jövőre esedékes - immár közös - elbocsátási hullám azonban vélhetően a fiókhálózatban jelentkezik majd: Treichl szerint az összeolvadó bank fiókjainak mintegy 25 százaléka válik majd fölöslegessé. A Postabanknak jelenleg 112, az Erstének 81 fiókja van, ám emellett a Postabank több postahelyen is önálló szolgáltatást nyújt.
