BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erste-Postabank fúzió: negyedelés

2003. október 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Erste-Postabank fúzióval párhuzamosan a két bank jelenlegi mintegy 3000 fős állományának negyedét kell majd leépíteni - nyilatkozta Andreas Treichl, az Erste Bank AG vezérigazgatója az APA osztrák hírügynökségnek. A Postabank esetében ez rövid időn belül a második leépítési hullám lesz, hiszen az bankot a privatizációra előkészítő menedzsment idén tavasszal 2020 főről 1650-re apasztotta a létszámot. A tavaszi leépítés elsősorban a központi irányítást érintette, a jövőre esedékes - immár közös - elbocsátási hullám azonban vélhetően a fiókhálózatban jelentkezik majd: Treichl szerint az összeolvadó bank fiókjainak mintegy 25 százaléka válik majd fölöslegessé. A Postabanknak jelenleg 112, az Erstének 81 fiókja van, ám emellett a Postabank több postahelyen is önálló szolgáltatást nyújt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet