BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A K&H-é az első MasterCard-chipkártya

2003. október 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Heteken belül elkezdi Cirrus/Maestro típusú bankkártyáinak chipkártyára cserélését a Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) Rt. - értesült lapunk. A pénzintézet lépésével indul el az első tömeges magyarországi MasterCard-chipprogram. Eddig ugyanis csak egy szűkkörű program futott, amely lényegében a küszöbön álló nagyszabású átállás tesztjének volt felfogható: e tanév kezdetétől az egyetemi hallgatók számára elérhető a K&H-ELTE co-branded Maestro bankkártya, amely már chipet tartalmaz. A kártyát az egyetem hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatói igényelhetik.
Az átállást követően új kártyát igénylők már chippel ellátott bankkártyát kapnak a pénzintézettől, míg a jelenlegi kártyatulajdonosok a lejárati időkor kapják meg a chipes Maestro kártyákat. A K&H eképp mindkét nagy kártyacégnél az első magyar bank lesz, amely a hagyományos mágnescsíkos kártyáknál lényegesen nagyobb biztonságot nyújtó chippekkel ellátott plasztikokat forgalmaz. Az első VISA chipkártyákat tavaly májusban vezette a bank, a kibocsátott VISA Classic és VISA Electron chipkártyák száma már meghaladta a százezer darabot.
A pénzintézet a MasterCard esetében vélhetően túllép a kártyacég azon követelményszintjén, amely szerint 2005. januárjáig csak a Maestro-kártyákat kell chippel ellátni, hiszen - ha hinni lehet a bank honlapjának - hamarosan dombornyomott MasterCard Classic kártya is elérhető lesz a pénzintézeti hálózatban.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet