BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai turistákat csalogatnának Tony Curtisszel

2003. október 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Előreláthatóan a hét végén forgatják le Tony Curtisszel azt a két 30 másodperces reklámfilmet, amellyel elsősorban amerikai turistákat kívánnak Magyarországra csalogatni - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Galla Gábor, a Magyar Turizmus (MT) Rt. vezérigazgatója. A tervek szerint elsősorban vezető amerikai tévécsatornákon mutatják be a szpotokat, így például a CNN-en és a CNBC-n bizonyosan látható lesz a film (NAPI Gazdaság, 2003. szeptember 22., 1. oldal). Emellett más angolszász nyelvterületen - leginkább Nagy-Britanniában - is be szeretnék mutatni a reklámot. Galla Gábor szerint amennyiben a kampány eléri a várt sikert, akkor valószínűleg más országokban is sugározzák a filmet. (Az MT azért szeretné elsősorban az idősebb amerikai korosztályt utazásra bírni, mert ez a réteg rendkívül jelentős összegeket költ; felmérések szerint az 50 év fölötti amerikaiak évente 270 milliárd dollárt fordítanak utazásra.)
A színész egyébként ingyen vállalta a szereplést, ennek ellenére az elsősorban az ország nevezetességeit, gasztronómiáját és borkultúráját bemutató szpotok összesen mintegy 10 millió forintba kerülnek. Galla elmondta, hogy hamarosan indul az egészségturizmust népszerűsítő kampány, ugyancsak nagy nemzetközi tévétársaságoknál, így többek között a CNN-en és az Eurosporton. A film sugárzására 132 millió forintot fordítanak. A tervek szerint a Tony Curtis által fémjelzett reklámra is hasonló összeget szeretnének fordítani, ám erről végleges döntés még nem született. Egyelőre bizonytalan, hogy Baumgartner Zsolttal hasonló filmet készít-e a Magyar Turizmus Rt. A vezérigazgató elmondta, szeretnének megegyezni a versenyzővel, ám ez gyakorlatilag kizárólag azon múlik, hogy a pilóta állandó résztvevője lesz-e a Forma-1-nek.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet