A mai napon írja alá az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. és az Erste Bank AG vezetője a Postabank Rt. 99,965 százalékos részvénycsomagjának eladásáról szóló szerződést. Mint ismert, a győztest az ÁPV Rt. kétfordulós pályázaton választotta ki, az Erste Bank a tuljadonhányadért 101,298 milliárd forintot ajánlva utasította maga mögé a HVB-t, a Budapest Bankot és a második körben már nem pályázó Citibankot és OTP-t. Az Erste Postabankkal kapcsolatos pontos terveiről még keveset tudni, Andreas Treichl, az Erste Bank vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy üzleti tervük 2005-re már nyereséget irányoz elő az egyesített pénzintézetek számára.
