BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel hétmilliárd forint diákhitelt folyósítottak

2003. október 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2003/2004-es tanév első diákhitel-fizetési napján, tegnap összesen 6,9 milliárd forintot utalt át a hallgatók számláira a Diákhitel Központ (DK). A mostani folyósításkor csak azok kaphattak pénzt, akik igénylésüket szeptember 15-ig leadták, a késve kapcsoló hallgatók - közel 20 ezren - először november közepén juthatnak pénzhez - szeptemberig visszamenőlegesen. A rendszerbe az új tanév indulásával 13 737-en kapcsolódtak be, velük együtt a programban részt vevő diákok száma 141 129-re emelkedett. Az igénylők közel fele, 48 százaléka élt azzal a lehetőséggel, hogy a szemeszter egészére igényelhető diákhitelt egy összegben vegye fel - mondta el lapunknak Őri András, a DK szóvivője.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet