Nem áll meg a klasszikus dombornyomott hitelkártyáknál az OTP Bank Rt., hanem teljeskörű hitelkártya-programot kíván megvalósítani az elkövetkező hónapokban - tudtuk meg a banknál. A pénzintézet a tegnaptól forgó dombornyomott kártyák kibocsátása után várhatóan a jövő évben megjelenik a szélesebb vásárlói körnek szánt, csak elektronikus környezetben használható hitelplasztikkal. Horváth Balázs, a pénzintézet bankkártya-főosztályának helyettes vezetője elmondta: a célnak a piacon elérhető kártyák közül legjobban a MasterCard Electronic bankkártya felel meg, amely a dombornyomott kártyák presztízsét és a kizárólagos elektronikus kártyahasználati lehetőséget - így a tranzakciókénti autorizációt - egyesíti.
Az új bankkártya könnyebben hozzáférhető lesz, mint a dombornyomott Visa/MasterCard Classic, amelynek minimális 150 ezer forintos havi hitelkerete magasabb, mint a legtöbb versenytárs 100 ezer forintos alsó limitje. Ez még akkor is visszatartó erő lehet, ha az OTP már havi nettó 50 ezer forintos jövedelemtől elérhetővé teszi a plasztikot.
Horváth Balázs szerint még nem dőlt el, hogy a MasterCard Electronic kártyával lehetővé teszik-e a készpénzfelvételi lehetőséget, avagy ez is megkülönbözteti majd a plasztikot a tegnap óta forgó klasszikus hitelkártyától. Ha lesz készpénzfelvételi lehetőség, akkor az ATM-től történő távozás után természetesen ennél a kártyánál is azonnal ketyeg majd a hitelkamat, mint ahogy ez - ellentétben tegnapi cikkünkkel - valamennyi piacon lévő valódi hitelkártyára igaz. Horváth Balázs szerint ugyanakkor az elektronikus hitelkártya árazása kicsit eltér majd a dombornyomott változatétól.
A program részeként ugyancsak a jövő év elejére várható a Multipont klasszikus hitelkártya piacra dobása is, amit az OTP Bank illetékese azzal indokolt, hogy nem akarják az egyre bővülő, immár 180 ezer fölötti Multipont-tagságot kizárni a kamatmentes költés lehetősége mellett történő pontgyűjtési lehetőségtől.
