Both Előd:
„A jövő perspektivikusabbnak tűnik, mint a múlt, mivel korábban a magyar űrtevékenység az alapkutatásra koncentrált, a 90-es évektől kezdve azonban előtérbe kerültek az alkalmazások, az alapkutatások rovására. Megteremtődött az egyensúly a két terület között. Manapság mindenképpen a társadalom számára fontos és gazdaságilag hasznos tudományos eredményekre helyeződött a hangsúly.”
