BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Raiffeisen elindítaná a vámszámlát

2003. október 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lapunk információja szerint a Raiffeisen Bank Rt. az első hitelintézet, amely - állítólag ma - aláírná a vám- és pénzügyőrséggel (VP) a vámszámla létrehozásáról szóló szerződést. A hét végi, Egerben megrendezett vámkonferencián elhangzott, hogy az aláíró hitelintézet belső fejlesztésben, 12 héten belül létrehozza a saját rendszerét. Ezzel a lépéssel megnyílik a kormányzat és a vámhatóság által preferált új, alternatív biztosítéki rendszer bevezetésének a lehetősége. Nem tudható azonban, hogy a Raiffeisen által megvalósítani tervezett fejlesztés a Bankszövetség és az MNB, illetve a Fizetési Rendszer Fórum egyhangú állásfoglalását követi-e, amely a Giro Rt. által kidolgozott egységes, olcsó és biztonságos rendszert támogatja, vagy a vámhatóság által szorgalmazottat, amely a nyilvántartási rendszer kidolgozásának feladatát a bankokra hárítaná. A VP igénye egyébként nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi SWIFT-rendszerben sem ismert. A vámszámla az ügyfelek (cégek) pénzügyi likviditását hátrányosan érintheti, mivel ez készpénz-előrefizetési rendszer, előnyei azonban más vámbiztosítéki formáknál is megtalálhatók - állítja egy szakértő. A gyorspostaszolgálatok viszont a vámszámlarendszer kedvezményezettjei lehetnek. Értesüléseink szerint egy tervezett, kiegészítő rendelet értelmében az érintett cégek az áruk bemutatása nélkül - akár a légi szállítás közben - elvámolhatnák a vámtételeket.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet