BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Takarékbank: novemberben tárgyalnak

2003. október 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Száznál több integrált takarékszövetkezet vállalta már, hogy részt vesz a Takarékbank Rt. részvényeinek megvásárlásában a többségi tulajdonos DZ Banktól, így a szövetkezetek nevében az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség aláírhatta a részvények megvételére vonatkozó új opciós szerződést. Lapunk információi szerint a szövetkezeteknek október végéig kell eljuttatniuk árajánlatukat a német bankhoz, ami után novemberben kezdődhet meg a tényleges tárgyalás, amit ez év végéig kell lezárni. Szőke András, az OTSZ elnök-ügyvezetője korábban úgy nyilatkozott: a takarékok célja az, hogy első körben 50 százalék fölé emeljék 23,05 százalékos tulajdonrészüket, az ezen felüli tulajdonszerzés döntően az ártól függ. Ebben még jelentős a távolság a két tárgyalófél között: az előzetes hírek szerint a szövetkezetek könyv szerinti értéken vásárolnák meg a részvényeket, míg a DZ Bank olyan árat tart kívánatosnak, amely biztosítja a németek által a Takarékbankra költött összegek megtérülését is.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet