Száznál több integrált takarékszövetkezet vállalta már, hogy részt vesz a Takarékbank Rt. részvényeinek megvásárlásában a többségi tulajdonos DZ Banktól, így a szövetkezetek nevében az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség aláírhatta a részvények megvételére vonatkozó új opciós szerződést. Lapunk információi szerint a szövetkezeteknek október végéig kell eljuttatniuk árajánlatukat a német bankhoz, ami után novemberben kezdődhet meg a tényleges tárgyalás, amit ez év végéig kell lezárni. Szőke András, az OTSZ elnök-ügyvezetője korábban úgy nyilatkozott: a takarékok célja az, hogy első körben 50 százalék fölé emeljék 23,05 százalékos tulajdonrészüket, az ezen felüli tulajdonszerzés döntően az ártól függ. Ebben még jelentős a távolság a két tárgyalófél között: az előzetes hírek szerint a szövetkezetek könyv szerinti értéken vásárolnák meg a részvényeket, míg a DZ Bank olyan árat tart kívánatosnak, amely biztosítja a németek által a Takarékbankra költött összegek megtérülését is.
