BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Football Duó perli az MTV-t?

2003. október 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar bajnoki labdarúgó-mérkőzések közvetítésének jogtulajdonosa, a Football Duó Kft. követelni fogja az MTV-től azon meccsek után járó jogdíjakat, amelyeket már a 2003/2004-es kiírásból tűzött műsorra - jelentette ki lapunknak Bodnár György, a társaság ügyvezetője. Az még nem tisztázott, mit tekintenek jogdíjalapnak - tette hozzá.
A jelenleg is zajló bajnoki idény közvetítéséről februárban kezdődtek meg a tárgyalások, akkor a jogtulajdonos még úgy ült asztalhoz, hogy 774 millió forintot kér a meccsekért. (A 2000/2001-es szezon előtt a két társaság abban egyezett meg, hogy a három plusz két éves szerződés keretében az MTV évi 650 millió forintot ad a közvetítésekért. Ez hízott az infláció következtében immár 774 millióra.) A megbeszélések során azonban a felek 450 millió forintban egyeztek meg, amit végül el is fogadtak, ám a megegyezésre az MTV kuratóriuma később nem adta áldását. Bodnár György úgy nyilatkozott: jogászok segítségével most alakítják ki álláspontjukat, hogy a 774 vagy a 450 millió forintot tekintsék „jogdíjalapnak” az MTV-vel szemben.
Az ügyvezető elmondta, hogy a hazai mérkőzések közvetítései a Magyar ATV-n folytatódnak. Ha kedvező ajánlatot kapnak más csatornától, s azzal kötnek szerződést, akkor sem hagyják cserben az ATV-t. Ezt követően év végéig - még nincs tisztázva, hogy ez december vagy a folyó szezon végét jelenti - az ATV adhatja azokat a találkozókat, amelyeket a másik csatorna nem tűz műsorra.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet