Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. értékelő bizottsága tegnap arról döntött, hogy négy vevőjelölt világíthatja át a Dunaferrt. A privatizációs pályázat részvételi kritériumait a brazil Companhia Siderúrgica Nacional, az ukrán Donbass Ipari Szövetség Korporációból és az Alcsevszki Vasműből álló konzorcium, az orosz OAO Severstal, valamint az angol-indiai LNM Holdings és a cseh ISPAT Nova Hut konzorciuma teljesítette - derül ki a vagyonkezelő lapunkhoz eljuttatott közleményéből. Az ÁPV Rt. szerint a kiesett két pályázó a kiírás fontos tartalmi követelményeit nem teljesítette. A jelentkezőknek egyébként ebben a fázisban szakmai és a pénzügyi potenciáljuk igazolása mellett a kiírásban többek között megkívánt foglalkoztatási követelményekről, a tőkeemelésről és a technológiai fejlesztésekről is nyilatkozniuk kellett. A nyilvántartásba vett pályázók jövő hétfőtől elkezdhetik a vasmű átvilágítását. A folyamatot november 18-ig kell befejezniük. Az ajánlatokat a Dunaferr-re december 8-ig tehetik meg, s privatizációs szervezet várhatóan még karácsony előtt döntést hoz az ügyben.
