BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtorpant a Duna Profit

2003. október 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befejezés előtt áll a Duna Profit Ingatlanbefektetési és Hasznosító Szövetkezet (DPIH) által alapított Duna Profit 2002 Rt. (DP) több mint 4 milliárd forintos beruházása a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sajóvelezden, ám senki sem tudja, mikor kezdődhet meg a műanyag ajtók, ablakok gyártása. Az anyacég elnöke ellen kiadott rendőrségi elfogatóparancs továbbra is érvényben van, a társaság működése pedig jószerivel ellehetetlenült azóta, hogy a rendőrség a vállalkozás több irodájában házkutatást tartott és lefoglalta a szerződéseket, a számítógépeket, valamint zárolta a számlát.
A DPIH közleménye szerint „a szövetkezet vezetése tiszta lelkiismerettel áll a vizsgálatok elé, amelyek meggyőződésük szerint eredménytelenül zárulnak majd”. Azt is közölték: elfogadhatatlannak és túlreagáltnak tartják a velük szemben tett rendőri intézkedéseket, amelyek szerintük alaptalanok. Ennek ellentmond, hogy - mint arról lapunk is beszámolt már - a szövetkezet elnöke, Némethy András idézésre nem jelent meg a rendőrségen, emiatt továbbra is körözik.
A DP vezérigazgatója, Moldván János újságíróknak korábban azt nyilatkozta: a kétmilliárd forint alaptőkéjű részvénytársaság önálló jogi személy, tehát a sajóvelezdi beruházást semmiféle veszély nem fenyegeti. A cég üzleti tervében 2004-re hatmilliárd forint bevétel szerepel.
Az viszont tény, hogy Sajóvelezden - noha már a próbaüzemnek kellene tartania - egyelőre senki nem tudja: megindul-e a termelés, és ha igen, mikor. A legújabb hír szerint a DPIH vezetői panaszt tettek a Szombathelyi Városi Rendőrkapitányság vizsgálati osztálya gazdasági alosztályának intézkedései ellen, amelyekkel nemrégiben bezáratta a pénzintézet irodáit. A panasz szerint a rendőrség megalapozatlanul és elhamarkodottan intézkedett, amikor házkutatásokat tartott a vállalkozás hét irodájában.
A Népszabadság információi szerint az ORFK az ország valamennyi rendőrkapitányságáról bekérette az ingatlanbefektetési szövetkezetek működésével kapcsolatos feljelentéseket, köztük azokat is, amelyekben korábban megtagadták a nyomozást. A botrány időközben elérte a Baumag Szövetkezetet is: a tevékenységét 1995 óta végző, az elmúlt hónapok mesés hozamajánlataitól magát amennyire lehet távol tartó szövetkezet mintegy 1500 befektetője névtelen levelet kapott, amelyben arra figyelmeztették őket: mihamarabb vegyék ki pénzüket, mert a társaság hamarosan fizetésképtelenné válik. A szövetkezet elnöke, Balázs László szerint a Baumag nem hasonlítható a bedőlt szövetkezetekhez, mivel ők az évek során stabil lábakon álló, tíznél több vállalatból álló cégcsoportot hoztak létre. A társaság egész oldalas fizetett hirdetésben is igyekszik megkülönböztetni magát azoktól a szövetkezetektől, amelyek miatt most saját tagjai körében is bizalomvesztést érzékel.

Illésy Sándor
Illésy Sándor
Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet