A paksi szakemberek megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy amíg az üzemzavar elhárítása fizikailag nem kezdődik meg, újraindítható-e a kettes blokk - hangzott el a Paksi Atomerőmű tegnapi sajtótájékoztatóján. Amennyiben a felmérés elkészül, azt be kell mutatni az Országos Atomenergia Hivatalnak is, hiszen ez a szervezet adhatja ki az újraindításhoz szükséges hatósági engedélyeket. Hogy a szükséges feladatok elvégzése mennyi időt vesz igénybe, és így mikor indulhat újra a kettes blokk, azt egyelőre nem tudni.
