BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A WAZ-é lett a HVG

2003. szeptember 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa engedélyezte, hogy Németország egyik legnagyobb kiadóvállalata, a Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) megvásárolja a HVG Kiadói Rt. részvényeinek 75 százalékát. A GVH megállapította, hogy az olvasói piac tekintetében a WAZ-csoport által Magyarországon kiadott regionális lapok és a HVG - mint országos lap - nem minősülnek egymást helyettesítő árunak. A hirdetői piacon pedig - melyen a WAZ és a HVG reklámszolgáltatásai egymást helyettesíthetőnek minősülhet - a WAZ és a HVG együttesen 11 százalék körüli piaci részesedése nem ad alapot versenyaggályokra - derül ki a GVH közleményéből. A WAZ június elején jelentette be: megállapodott HVG Rt. főbb tulajdonosaival arról, hogy az esseni cég többségi részesedést szerez a HVG-ben. Az erre vonatkozó szerződést a HVG több mint száz tulajdonosa a június végi közgyűlésen egyhangúlag jóváhagyta (NAPI Gazdaság, 2003. június 30., 5. oldal). Az érintettek azóta sem hozták nyilvánosságra a tavalyi évet 4,3 milliárd forint nettó árbevétel mellett 2,6 milliárd forint adózott profittal záró HVG vételárát, amely német lapértesülések szerint 50 millió euró lehet.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet