BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A felügyelet engedélyezte a takarékszövetkezetek fúzióját

2003. szeptember 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyi felügyelet engedélyezte a Kápolnásnyék és Vidéke, valamint a Sárrétvidéke Takarékszövetkezet egyesülését. A két társaság június 25-én írt alá szerződést arról, hogy a szabadbattyáni székhelyű szövetkezet beolvad a kápolnásnyéki takarékszövetkezetbe. A mostani fúzióval 164-re apadt az integrált takarékszövetkezetek száma - tájékoztatta a NAPI Gazdaságot Szőke András. Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnök-ügyvezetője szerint „gondolatilag” már legalább tíz további fúzió megfogalmazódott a szövetkezetek között, így szerinte az év végére bizonyosan 160 alá apad az OTSZ-hez tartozó tagszövetkezetek száma.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet