A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. a villamos energia árának augusztus elsejei emelésével tavaly év végi 38 milliárdos üzemi veszteségét nagymértékben le tudja dolgozni, és az idei év végére nullszaldóval vagy csekély veszteséggel számol a cég - áll a társaság közleményében. Jövőre már kis nyereséget is elérhet az MVM. A társaság nagykereskedelmi árrése tavaly átlagosan -35 fillér volt kilovattóránként, amit a februárban életbe lépett árrendszer, illetve az áremelés pozitívba fordított.
