BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jót tett az MVM-nek az áramáremelés

2003. augusztus 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. a villamos energia árának augusztus elsejei emelésével tavaly év végi 38 milliárdos üzemi veszteségét nagymértékben le tudja dolgozni, és az idei év végére nullszaldóval vagy csekély veszteséggel számol a cég - áll a társaság közleményében. Jövőre már kis nyereséget is elérhet az MVM. A társaság nagykereskedelmi árrése tavaly átlagosan -35 fillér volt kilovattóránként, amit a februárban életbe lépett árrendszer, illetve az áremelés pozitívba fordított.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet