BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bérgondok az Ózdi Acélműveknél

2003. augusztus 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság értesülései szerint a sztrájktól sem riadnak vissza a német Max Aicher GmbH tulajdonában lévő Ózdi Acélművek (ÓAM) Kft. dolgozói bérigényük kiharcolása érdekében. A cég munkavállalói bár elfogadják, de keveslik a munkaadó 5 százalékos béremelési ajánlatát, ennek többszörösét kívánják elérni, azt pedig különösképpen nehezményezik, hogy az 5 százalékot csak szeptember elsejétől kapnák meg. A cég mintegy félezer alkalmazottja havonta nettó 60-70 ezer forintot keres. Lapunk úgy tudja, hogy aláírásgyűjtés kezdődött az ÓAM-nál a béremelés érdekében, ugyanakkor a részletekről sem a szakszervezet, sem az üzemi tanács, sem pedig a cégvezetés nem nyilatkozik. A társaság egyik ügyvezetőjétől megtudtuk: hónapról hónapra javul a cég eredményessége, néhány héten belül vélhetően már nem lesz veszteséges a termelés, részleteket azonban nem közölt.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet