BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az oroszok a befutók Pakson

2003. augusztus 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Paksi Atomerőmű (PA) Rt. igazgatósága az orosz TVEL-t választotta ki az erőmű kettes blokkjában keletkezett üzemzavar következményeinek elhárítására. A társaság az engedélyeztetési eljárásokat követően nyolc hónap alatt végzi el a munkát, 4,55 millió dollárért. A másik pályázó a német-francia Framatome-ANP volt. A PA korábbi igazgatósági ülésén már módosította 2003-as üzleti tervét, eszerint az eredetileg tervezett 1,5 milliárd forint adózás utáni nyereséggel szemben 9,56 milliárd forint veszteséggel számolnak. Korábban úgy vélték, hogy kedvező körülmények esetén már novemberben újraindíthatják a kettes blokkot. Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) közleménye szerint a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) a kormány felkérésére független vizsgálatot folytatott az üzemzavar kapcsán. A NAÜ szakértői szerint a Framatome a tisztítótartály és a tisztítórendszer tervezése során több hibát is elkövetett, a PA és az OAH pedig nem alkalmazott elegendő mértékben konzervatív eszközöket a gyakorlatilag még ki sem próbált rendszer elemzésénél.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet