A Honvédelmi Minisztérium két nagyobb ütemben szabadul meg a régi szovjet-orosz fegyvereitől. Így kivonnak 238 darab T-72-es harckocsit, a csöves tüzérség javát, s leselejteznek több száz gyalogsági harcjárművet, légvédelmi rakétaütegeket, MiG-29-es vadászgépeket és Mi-24-es helikoptereket is. Az átalakítás persze jelentős, évente akár 100 milliárd forintos fegyvervásárlást von maga után. A szovjet-orosz hadfelszerelés kiárusítása miatt Magyarország nagy kínálattal bíró eladó lehetne a nemzetközi fegyverpiacon. Néhány ország nyilván szívesen venne az összesen több tízezer tonnára rúgó lőszer- és robbanóanyag-készletből (amelyek feldolgozására ugyan már vannak tervek) vagy az alig használt, sőt felújított harckocsikból. Kirgizisztán például nemrég bejelentette ebbéli szándékát. Az eladások azonban Moszkva - nehezen megszerezhető - reexport-engedélyén múlhatnak, amelynek hiánya már meghiúsított néhány fegyverüzletet. A fegyverkereskedelmet (beleértve még a harcjárművek páncélzatát is) ráadásul szigorú nemzetközi szabályok kötik; sokszor éppen azoknak nem adható el ilyen eszköz, akik megvennék. (Számukra például az iraki hadsereg széthordott fegyverei jelenthetnek utánpótlást.) Így egyesek szerint a költséges tárolás helyett a jövőben kivonandó eszközöket jobb lenne mindjárt az olvasztóba küldeni, a már régóta raktáron lévő 516 ezer darab, összesen 135 ezer tonnát nyomó felszereléssel egyetemben.
