BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törökök teafeldolgozót építenek Szigetváron

2003. augusztus 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány héten belül aláírhatják azt a szerződést, amelynek eredményeképpen több száz millió forint költséggel, kizárólag az európai piacra termelő török tea- és földimogyoró-feldolgozó üzem, valamint egy hozzá kapcsolódó, nagy alapterületű logisztikai központ épül Szigetváron - erősítették meg lapunk információit az önkormányzatnál. Az üzem a tervek szerint az európai piacot látná el. A városházán elmondták: a gyártóbázis költségeit a több ezer termelőt tömörítő trabzoni tea- és földimogyoró-termelők szövetsége finanszírozza, a létesítmény egy többhektáros önkormányzati tulajdonban lévő területen lesz. (Trabzon a törökországi tea- és földimogyoró-termelés központja.)
A legutóbbi trabzoni tárgyalások során felmerült az is, hogy a helyhatóság - esetleg helyi vállalkozók - közös céget alakítanak a török partnerrel. Az önkormányzat rövidesen dönt arról, hogy a beruházásra szánt területtel beszáll-e a vállalatba vagy csupán értékesíti azt a beruházóknak. Információink szerint az új feldolgozó- és csomagolóüzem, valamint a hozzá kapcsolódó, közel ezer négyzetméteres logisztikai központ, több mint száz dolgozót foglalkoztat majd.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet