Gázmotoros erőművet épít a helyhatóság tulajdonában lévő Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft. A közel 1 milliárd forintos költséggel, még az idén megvalósuló beruházás 6 magawattnyi villamos energiát és 5 megawattnyi hőenergiát termel majd. A létesítmény megvalósítását egy európai uniós - a határ menti környezetbarát technológiák kiépítését szolgáló - program keretében az osztrák környezetvédelmi minisztérium cége is támogatja.
