Belső átszervezéssel új igazgatóságot hozott létre a Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Rt. (HM EI). Az eddig meglévő vagyonkezelési, elektronikai és logisztikai igazgatóság mellé az év közepétől kialakították a Biztonsági és Vagyonvédelmi Igazgatóságot (BVI), amely idén 2,5-3 milliárd forint közötti árbevételre számít - mondta lapunknak Szabó László nyugalmazott dandártábornok, biztonsági igazgató. A társaság valójában már 1998-tól foglalkozik - fokozatosan növekvő mértékben - biztonsági szolgáltatásokkal. Az immár önálló üzletág azonban 2000-ben még csak 69 millió, 2001-ben már 697 millió, 2002-ben pedig 2,4 milliárd forint forgalmat ért el. A szakterület árbevételének köszönhetően - amely elsősorban a honvédség és a minisztérium objektumainak őrzéséből származik - a HM EI-t immár a tíz legnagyobb hazai vagyonvédelmi cég között tartják számon.
Szabó kérdésünkre elmondta, hogy a védelmi felülvizsgálat után, az újabb honvédségi kiszervezések nyomán - a katonai őrszolgálatot ezt követően civil biztonsági szolgálatokra bízzák - az árbevétel további dinamikus növekedésére számít.
A BVI 600 főt - döntően volt katonákat és rendőröket - foglalkoztat, 19 alvállalkozójánál 900-an dolgoznak. Az objektumőrzésen kívül személyi, informatikai és technikai biztonsági átvilágítást is végeznek.
