A közelmúltban Kecskemét nyerte el - Kaposvár visszalépése után - a jövő évi négyesfogathajtó-világbajnokság rendezési jogát, így 1978 után ismét a város ad otthont az eseménynek. Bács-Kiskun megye közgyűlése, a kecskeméti önkormányzat, valamint a Magyar Lovas Szövetség 3 millió forint törzstőkével már létre is hozta a Fogathajtó VB Kft.-t - e cég közreműködésével kívánják lebonyolítani a rendezvényt. A szervezőbizottságban a megyei önkormányzattól Balogh László elnök, Kecskemét részéről Szécsi Gábor polgármester vállaltak szerepet.
A jövő augusztusban megrendezendő négynapos verseny támogatásáról szóló szerződést meg nem kötötték meg az önkormányzatok, ugyanakkor fele-fele arányban már befizették a 15 millió forintos nevezési díjat a Nemzetközi Lovas Szövetségnek (FEI). A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, valamint a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium már jelezte támogatási szándékát - közölte a napokban Kiss Iván, a Fogathajtó VB Kft. ügyvezetője.
A várhatóan 60-70 ezer látogatót vonzó versenyen 22 ország mintegy 50 fogata vesz részt, amelyekből 5-8 csapat lehet magyar - tájékoztatta lapunkat Fekete László szervező, a Bács-Kiskun megyei önkormányzat képviselője. Az építési, infrastrukturális beruházások, valamint a szervezés 250 millió forintos költségének jelentős hányadát egy bank állja főszponzorként - hogy melyik, azt nem közölték -, a nyolcakadályos maratonpályának és más létesítményeknek helyet adó kecskeméti stadiont és a szabadidőközpontot az önkormányzattól, illetve a megyei vízművállalattól bérlik.
