Végelszámolja székesfehérvári transzportbetoncégét a Holcim Beton Rt. - derült ki a cégbírósági bejegyzésből. A társaság korábban a Swietelsky és a Holcim közös tulajdonában volt, a közelmúltban a Holcim 99,5 százalékos tulajdonrészt szerzett a társaságban azt követően, hogy a Swietelsky csökkenteni kívánta jelenlétét a térségben (NAPI Gazdaság, 2003. június 6., 5. oldal).
A végelszámolás oka miatt megkerestük a Holcimot, ám nem adtak érdemi információt a tranzakció hátteréről.
A térségben a Holcim korábban szerette volna megőrizni transzportbeton-piaci pozícióját, tekintve, hogy a székesfehérvári térségben - a remélt növekvő beruházásoknak köszönhetően - újra beindulhat az építőipari fejlődés. A vállalat számára azonban kedvezőtlen fejlemény, hogy az előre kevert beton piacán az utóbbi időben gyors és nagyszabású beruházásokat hajtottak végre az építőipari cégek, illetve a magyar cementgyártók, aminek az lett az eredménye, hogy az ágazatban jelentős kapacitásfelesleg alakult ki.
