Úgy tűnik, egy ideig biztosított a Vértesi Erőmű működése, ugyanis a kormány - a retrofit program folytatása, illetve a folyamatos működés fenntartása érdekében - készfizető kezességet vállalt egy a privatizáció várható befejezéséig szóló, 3 milliárd forint forgóeszközhitelre. Az 1076/2003. számú kormányhatározat szerint a Vértesi Erőműnek legalább három pénzintézettől kell ajánlatot kérnie, amelyre - a forgóeszközhitel jellegére tekintettel - nem szükséges közbeszerzési eljárást kiírni. Idén a cég 11,1 milliárd forintot költ fejlesztésre, jövőre pedig ezt újabb 4,4 milliárddal toldják meg. Szakemberek úgy vélekednek, hogy az eredetileg tervezett 20 milliárd forintnál kevesebből is meg lehet oldani a retrofit beruházást - ami gyakorlatilag az erőmű teljes körű felújítását jelenti. A retrofit programon belül a füstgáz-kéntelenítő 14 milliárd forintot emésztene fel, a fennmaradó részből pedig felújítanák az erőmű négy blokkját is (NAPI Gazdaság 2002. november 7., 5. oldal).
