BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eurókötvényt bocsátott ki az FHB

2003. július 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Vigh György Zsolt
A magyar és a kelet-európai hitelintézetek közül elsőként a Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB) lépett ki a nemzetközi jelzáloglevél-piacra a tegnap végrehajtott euróalapú kötvénykibocsátásával - tudatta közleményben a társaság. A nemzetközi jelzáloglevél-kibocsátás némi hozammegtakarítást is jelent az banknak ahhoz képest, mint ha itthon forintkötvényt bocsátott volna ki - mondta lapunknak Bozzai Rita, kibocsátási igazgató. A hazai állampapírhozam-emelkedések közel száz, a magyar állampapírokat éppen eladó külföldi vevők érdeklődésének magtartása pedig további 10 bázispontos hozamemelkedéssel épült volna be egy forintalapú jelzáloglevél-kibocsátásba.
Az FHB eurókötvénye fix 5,08 százalékos kamatozású, az eladási árfolyam 100 százalék, a futamidő 10 év. A hozamfelár az Eurolibor plusz 95 bázispont, ami 65 bázisponttal több, mint a hasonló futamidejű magyar államkötvények felára. Az 1 milliárd eurós program keretében most kibocsátott 75 millió eurónyi levél enyhe túljegyzés mellett kelt el. A csomag méretét az eredeti 100 millióról a kedvezőtlenül alakuló keresztárfolyam miatt csökkentették annak háromnegyedére. Elsősorban német, osztrák, francia, brit és olasz intézményi befektetők vásároltak a roadshow után. A fő szervező a Dresdner Kleinwort Wasserstein volt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet