A jövő szerdán kezdődő, augusztus hatodikáig tartó Sziget Fesztivál rendezvény költségvetése 1,2 milliárd forint lesz - mondta el a tegnapi sajtótájékoztatón Gerendai Károly, a Sziget Fesztivált szervező Sziget Kft. ügyvezető igazgatója, aki hozzátette, hogy tavaly 1,05 milliárdból gazdálkodtak. A jelentős költségvetés ellenére - sokak szerint - a fesztivál nagyszínpadán fellépők közül hiányoznak az igazán nagy nevek. Gerendai szerint viszont a vendégművészek köre jórészt olyanokból áll össze, akik a nagy nemzetközi fesztiválokon szoktak vendégeskedni, azaz nevesek. Kétségkívül nagy attrakció lett volna, ha a Sziget Fesztivál nyitását megelőző napon a Rolling Stones is idejött volna az európai turnéja keretében. Erről egyébként volt is szó (NAPI Gazdaság, 2003. május 15., 5. oldal), ám a tervezésig azért nem juthatott el a dolog, mert a zenekar fő támogatója a T-Mobile, amelynek anyavállalata, a Deutsche Telekom közvetve a Westel Mobiltávközlési Rt. résztulajdonosa. A Sziget Fesztivál fő szponzora azonban a Pannon GSM. A távközlési cég idén nagyjából hasonló összeggel (vagyis jócskán 100 millió feletti támogatással) szponzorálja a fesztivált, mint tavaly - mondta Simon Márta, a cég marketingigazgatója.
A távközlési cég támogatásával még a Guinness-rekordok könyvébe is bekerülhetnek a szigetlakók. A Pannon GSM ugyanis egy 25 méter átmérőjű és 5 méter magas, összesen 400 négyzetméter alapterületű körvásznat feszít ki, amelyre kisebb-nagyobb ajándékokért rajzolhatnak a fesztiválra kilátogatók.
Idén a rendezvény helyszínéről napi 100-150 ezer hívásra és nagyjából ugyanekkora SMS-forgalom lebonyolítására számít a társaság.
