A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) tegnapi sajtótájékoztatóján Benedek Fülöp címzetes államtitkár, az NFA elnöke kijelentette, hogy még legalább 6 milliárd forintot fordítanak a termőföldért életjáradék program keretein belül, illetve piaci alapon földfelvásárlásokra. Eddig 2,5-3 milliárd forint értékben kötöttek szerződést. (Eddig egyébként az említett program keretein belül 25-30 ezer hektárra, míg egyéb földvásárlásaik 10-15 ezer hektárra tehetőek.)
Benedek ismét hangsúlyozta, hogy lehetővé vált az osztatlan földtulajdon felajánlása is.
Cáfolta, hogy terv lenne a jogi személyiségű társaságok és a külföldiek földhöz juttatása. A korábban, még a Fidesz-kormány által indított, a zsebszerződések megszüntetését célzó termőföld-felvásárlásokban a földjét felajánló 40 ezer tulajdonos kétharmada továbbra is fenntartja az eladási ajánlatát.
