BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

FHB: marad az állami többség

2003. július 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi kormányülésen - a korábbi határozat pontosításaként - döntés született arról, hogy a Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB) privatizációját nem egy ütemben hajtja végre az állam (NAPI Gazdaság, 2003. június 25., 1. oldal), hanem 50 százalék plusz egy szavazatot megtart, „egészen a tőkeerő megerősödéséig”. Meg nem erősített értesüléseink szerint idén csak tőzsdei privatizáció történik, míg a stratégiai befektetők csak az egyelőre állami tulajdonban maradó rész eladásakor szállnak be a FHB-ba.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet