A Magyar Posta Rt. (MP) a jövő év első felében megszünteti a küldemények vasúton való szállítását, azután már csak közúton fuvarozza azokat. Tomecskó Tamás, az MP szóvivője szerint már megkezdődtek a megbeszélések az MP és a MÁV Rt. képviselői között. Mindezt a szóvivő elsősorban azzal magyarázta, hogy jövő év elején elkészül a posta budaörsi logisztikai központja, nem lesz többé szükség a Keleti pályaudvaron működő levél- és csomagfeldolgozóra és a vasúti szállításra.
A társaság járművei egyébként tavaly több mint 68 millió kilométert húztak le közúton, miközben vasúton csak 7,8 millió tengelykilométert tettek meg. A változás egyáltalán nem jelent majd érvágást a vasútnak, tavaly ugyanis az MP mindössze 505 millió forintot fizetett a MÁV-nak, ami - állami cégekről lévén szó - csupán a költségeket fedezte - mondta Vizsy Ferenc, a MÁV személyszállítási üzletágának főigazgatója, aki szerint a posta hivatalosan még nem kereste meg a vasúttársaságot.
