Úgy tűnik, hogy az év elejétől érvényben lévő változás - amely szerint immár nem sújtják adóterhek a határidős piacot - beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Bánhidi Ferenc, a Budapesti Árutőzsde (BÁT) ügyvezető igazgatója ugyanis arról számolt be lapunknak, hogy január és június között mintegy 525 milliárd forint forgalom jött össze a devizaszekcióban. Ez már most lényegesen meghaladja a teljes elmúlt évi teljesítményt, akkor ugyanis december végéig csupán közel 402 milliárd forint kötést regisztrált a tőzsdei adminisztráció.
Az adóterhek eltörlése mellett a forintpiacon az elmúlt hetekben tapasztalható változások is a BÁT malmára hajtották a vizet, hiszen ebben az időszakban tovább élénkült a forgalom. Az első félévnek, illetve a rendszerint az év végén élénkülő kereskedésnek köszönhetően várhatóan 1998-ig visszamenőleg a legjobb évét zárja a devizaszekció. Kedvező fejlemény ezenkívül, hogy az opciós piacon is nőtt a forgalom - itt 81 milliárd forint jött össze -, ám a korábbi időszakhoz képest jelentősebb részben képviseltették magukat a kis- és középvállalkozások, azaz emelkedett a hedge ügyletet lebonyolítók száma. A gabonapiac is viszonylag jól teljesített. Az aszályos időjárás következtében az utóbbi hónapokban erősödött a forgalom, ám ezzel együtt is csak a bázishoz közeli, mintegy 20 milliárd forintnyi üzlet jött össze az első hat hónapban.
