BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezerfős elbocsátás a Marc cipők gyártójánál

2003. július 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint ezer embert bocsát el szeptember végétől a Marc cipőket gyártó szombathelyi MSC Hungary Kft. Az érintett alkalmazottak augusztusban kapják meg a felmondásukat. Doktorné Németh Margit, az MSC Hungay Kft. gazdasági igazgatója lapunknak elmondta, hogy kénytelenek voltak átstrukturálni a gyártási szerkezetet, ezért kellett felszámolni a cipőfelsőrészeket gyártó őriszentpéteri és beledi üzemüket. A jövőben Indiából vásárolják a felsőrészeket, így lényegesen javul versenyképességük. Megjegyezte még, hogy a munkaügyi központ képviselőivel ma ülnek le tárgyalni az elküldött dolgozók ügyéről.
A cipőipari vállalat az 595 alkalmazottat foglalkoztató körmendi és a 268 fős őriszentpéteri üzem bezárása mellett szombathelyi gyárának létszámát is csökkenti 50 emberrel, a beledi üzem bezárása pedig további 130 munkahely megszűnését okozza. Az MSC Hungary Kft. 1992-ben még 2700 embert foglalkoztatott Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron megyében. A társaság árbevétele 2000-ben 10,8 milliárd forint, 2001-ben 12,6 milliárd forint volt, ám az erősödő forint következtében lényegesen romlott a versenyképesség s emellett a gazdasági recesszió is rossz hatással volt a tevékenységükre.
A cipőipari vállalkozás az utóbbi években sorra kényszerült telephelyei felszámolására, 2002-ben például lenti és ikervári cipőfelsőrész-készítő üzemüket zárták be. Idén májusban a körmendi és a szombathelyi gyárból küldtek el 230 dolgozót.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet