BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Bosch óriásberuházása Miskolcon

2003. július 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Bosch vállalatcsoport megsokszorozza miskolci beruházásának összegét, bő másfél évvel ezelőtt ugyanis mindössze 16,5 millió eurós befektetésről volt szó. Ez mára 110 millió euróra duzzadt. A miskolci beruházását három szakaszban valósítják meg. Az első lépcsőben 4-5 milliárd forintért - 16,5 millió euróért barkács- és ipari kéziszerszámokat, fúró- és csiszológépet gyártó üzemet építenek, amely elkészülte után 500 embernek ad munkát. Itt évente 3-3,5 millió elektromos kéziszerszám gyártását tervezik.
Egyébiránt a beruházás előkészítése 1 milliárd 350 millió forintba került, Miskolc ehhez 360 millió forinttal járult hozzá, ebből a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Tanács 190 millió forintot biztosított. Ugyanakkor szó volt arról, hogy később egy kutató-fejlesztő bázist is létrehoznának, majd a meglévő gyáregységet bővítenék, amely végül 1000-1200 embert foglalkoztatna.
A NAPI Gazdaság értesülései szerint a cég autó-alkatrészgyártó üzemét is Miskolcra helyezi át. A közelmúltban vélhetően ezért jelentették be, hogy 2005 végéig 830 fővel csökkentik a németországi Hildesheim üzemében dolgozók számát és a gyár termelésének egy részét egy magyarországi gyárba telepítik. Ezt támaszthatja alá az is, hogy a miskolci tájékoztatón jelen volt Joachim Thies, a Bosch Energy and Body Systems Gépjármű-elektromossági Alkatrészgyártó és Forgalmazó üzletágának vezetője is és elhangzott, hogy a cég a hamarosan átadandó 22 ezer négyzetméter alapterületű kéziszerszámgyártó csarnoka mellé egy hasonló nagyságú üzemet épít fel, amelyet egy év múlva ad át.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet