BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csarnokot épített Debrecenben a Delog Kft.

Ma adják át a Debreceni Logisztikai Központ és Ipari Park Kft. (Delog) új, több mint 6000 négyzetméteres raktár- és üzemcsarnokát. A cég önerőből és banki hitelből finanszírozta a mostani, mintegy 320 millió forint értékű beruházást.

2003. július 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy újabb 6073 négyzetméteres raktár- és üzemcsarnokkal gyarapodott a Debrecenben ipari parkot működtető Delog. Az acélszerkezetű, 9,8 méter homlokzatmagasságú épület - melynek emeleti és földszinti részén irodahelyiségeket is kialakítottak - négy csarnokszekcióból áll, mondta lapunknak Vámosy Viktória, a Delog marketingvezetője. A létesítmény építését tavaly ősszel kezdték, az ünnepélyes átadásra ma kerül sor. A társaság önerőből és banki hitelből finanszírozta a mintegy 320 millió forint értékű beruházást, amellyel az eddigi 18 ezer négyzetméteres raktárkapacitás 24 ezerre nőtt. Az új létesítmény építését a logisztikai központ megrendelőinek újabb raktározási lehetőség iránti igénye indokolta. Az épületben már - több mint ezer négyzetméteren - az amerikai Banta Global Turnkey Ltd. (BTG) leányvállalatának csomagolóüzeme működik. A cég 2002-ben települt be az ipari parkba, termelésének bővülésével a korábbi helyet kinőtte, így az új csarnokban kapott helyet. Itt - a BTG megbízásából - bérmunkában informatikai eszközök csomagolását végzi egy Delog-érdekeltség: a Trans-Sped Raktározási és Vámügynökség Szolgáltató Kft. (TSRV). Az ipari parkot működtető Delog jogelődje, a Trans-Sped Kft. (TS) 1990-ben alakult, fő profilja kezdetben a nemzetközi szállítmányozás volt, majd nemzetközi és belföldi fuvarozással, raktározással, vámügyi és logisztikai szolgáltatásokkal bővítette tevékenységét. (A TS 1998-ban Trans Sped Logistic srl. néven romániai leányvállalatot is alapított, melynek székhelyén, Nagyváradon egy 2000 négyzetméteres raktárcsarnokban teljes körű vámügyintézést, belföldi és nemzetközi szállítmányozást, vám- és bérraktározást nyújtanak.)
A Debrecen déli ipartelepén lévő 26 hektáros területre a TS 1999-ben nyerte el az ipari park címet. 2001-ben a TS Delog néven holdinggá alakult, a korábbi üzletágakat önálló cégekbe szervezte, így jött létre a Transsped Szállítmányozó-Fuvarozó Kft. és a TSRV. Így a Delog fő feladata az ipari park és a logisztikai központ működtetése, valamint ingatlanhasznosítás és a befektetések irányítása lett.
Eddig összesen 1,97 milliárd forintot fordítottak az ipari parkban működő logisztikai bázis fejlesztésére, ám ezzel nem szakad meg a befektetés, hiszen a jövőben - Fülöp Zsolt az ügyvezető tájékoztatása szerint - évente mintegy 200 milliót fordítanak bővítésre, korszerűsítésre.
Az ipari parkban jelenleg 12 társaság tevékenykedik, együttvéve mintegy 250 dolgozót foglalkoztatnak. A Delog cégcsoport a betelepülőknek és partnereinek teljes körű logisztikai szolgáltatást nyújt: raktározást, csomagolást, szállítmányozást, fuvarozást, vámügyintézést és konténerkezelést. Az ipari parkhoz tartozó szabad terület még 12 hektár, ahová újabb magyar és külföldi befektetőket várnak. A Delognak az ipari parkon kívül még a debreceni regionális nemzetközi repülőtéren is van érdekeltsége, itt 12 hektáron bővíthető a logisztikai szolgáltatás, ám ehhez befektetőket vár a cég. Ezen kívül a fővárosi MÁV Kombiterminál Kft.-vel közös céget működtet, ennek telephelye a debreceni vasútállomáshoz kapcsolódó konténerterminál. Az ide érkező fuvarokat ez a társaság juttatja el a megrendelőkhöz, illetve a címzettekhez.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet