A Fotex Rt. tervezett visszalépése miatt rendkívüli ülésen tegnap úgy döntött a Ferencváros elnöksége, hogy hivatalos állásfoglalásra kérik a befektető vállalat első emberét, Várszegi Gábort, hogyan képzeli el a szakítást. Emellett azt is szeretnék megtudni, hogy a július 21-ig esedékes újabb (harmadik) 600 millió forintos részletet átutalja-e a Fotex. Minderre azért van szükség - vélekedett Furulyás János, a FTC elnöke, mert Várszegi a visszalépés szándékáról csak őt értesítette, s ez ügyben eleddig semmilyen írásos dokumentum nem érkezett a klubhoz.
Várszegi Gábor azt követően jutott az említett elhatározásra, hogy a Ferencváros utolsó bajnoki találkozója botrányos körülmények között zárult. Az eseményeket s a múlt heti megbeszéléseket követően Furulyás János még úgy nyilatkozott, hogy együtt keresik a megoldást, ám mostanra bizonyossá vált, hogy a Fotex kiszáll a Ferencvárosból. A helyzet már csak azért is kényes, mert a következő 600 millió forintos részletre égető szüksége lenne a klubnak.
