Az idei nyár a folytatásos filmek szezonja. Az Egyesült Államokban és Kanadában a múlt hét közepétől játsszák a mozik Arnold Schwarzenegger főszereplésével a Terminátor harmadik részét, amely a hét végéig 72,5 millió dolláros jegyárbevételt produkált - írta a BBC News. Ezzel a Gépek lázadása című legújabb epizód messze megelőzte a szintén most bemutatott Doktor Szöszi 2-t és a két hete műsoron lévő Charlie angyalai legújabb részét. A Terminátor 12 évvel ezelőtt bemutatott második opusa ugyan ennél 40 százalékkal kisebb bevétellel indult a bemutató hetében, ám a jegyárak változását figyelembe véve a nézőszáma magasabb volt a 3. részénél.
A jó útra tért robot történetei eddig több mint 550 millió dollár bevételt hoztak az alkotóknak. A harmadik részt az InterMedia gyártotta, két producere Andy Vajna és Mario Kassar. A rendezője viszont nem az első két rész sztorijának kitalálója és rendezője, James Cameron, hanem az U-571 tengeralattjáró történetét jegyző, nem túl közismert Jonathan Mostow. Lapinformációk szerint a legújabb epizód költségvetése meghaladta a 175 millió dollárt - ebből 30 milliót kapott Schwarzenegger -, s ezzel a legnagyobb büdzséjű független (független producerek által jegyzett) film lett.
A forgalmazó InterCom Rt. tájékoztatása szerint a T3 magyarországi bemutatója augusztus 21-én lesz, a film bevezető kampányáról és a várakozásokról a cég még nem kívánt nyilatkozni.
