BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A WAZ-é lett a HVG

2003. június 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A HVG Rt. főbb tulajdonosai megállapodtak Németország egyik legnagyobb kiadóvállalata, a Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) vezetőivel arról, hogy az esseni cég 75 százalékos részesedést szerez a HVG-ben - derül ki a lapunknak eljuttatott közleményből. Az erre vonatkozó szerződést a cég több mint száz tulajdonosa a pénteki közgyűlésen egyhangúlag jóváhagyta. Ugyanakkor a két cégcsoport mérete miatt az ügyletet még meg kell vizsgálnia a Gazdasági Versenyhivatalnak. Az érintettek egyelőre továbbra sem kívánják nyilvánosságra hozni a tavalyi évet 4,3 milliárd forint nettó árbevétel mellett 2,6 milliárd forint adózott profittal záró HVG (NAPI Gazdaság, 2003. június 23., 1-5. oldal) vételárát, amely német lapértesülések szerint 50 millió euró lehet. A több mint tíz országban jelen lévő, elsősorban napilapokkal, azon belül regionális lapokkal foglalkozó WAZ-csoportnak a HVG lesz az első hetilap típusú újságja. A WAZ nem tervez semmilyen átalakítást a lapnál, ugyanakkor a kiadó hirdetési és terjesztési részlegeit - a kedvező szinergiahatások kihasználására - összehangolják majd a négy megyében összesen 227 ezres példányszámban öt regionális napilapot kiadó Pannon Lapok Kft.-jével.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet