Vádat emeltek Princz Gábor, a Postabank volt elnök-vezérigazgatója és a bank hat más egykori vezetője ellen, összesen 36,1 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt - közölte a Fővárosi Főügyészség osztályvezetője az MTI érdeklődésére. A vádban szereplő hűtlen kezelés minősített esete 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható. A vádlottakat egyébként a fél évtizede tartó eljárásban ez év tavaszáig még egy kisebb súlyú gondatlan gazdasági bűncselekménnyel gyanúsították, amelyért legfeljebb kétéves szabadságvesztés szabható ki.
