A McDonald's Magyarország Kft. a terveknek megfelelően belépett a nálunk is rohamosan fejlődő kávéházi piacra. Első üzletét a Régiposta utcai éttermében alakította ki, a következőt pedig néhány napon belül a Nyugati téri éttermében nyitja meg. Ezekkel együtt idén három kávézót szeretne megnyitni - mondta Branislav Knezevic, a cég ügyvezető igazgatója a tegnapi tájékoztatóján.
Ausztrál, ír és orosz tapasztalatok szerint az éttermek forgalmát a kávézók átlagosan 15-20 százalékkal növelik, ezt itthon is elvárja a vállalat az üzletektől. Knezevic lapunknak elmondta, hogy a vállalat egyelőre a saját éttermeiben nyitja a kávézókat, később azonban a franchise-partnerek is beszállhatnak. A McDonald's kávézóiban a „fekete” a legjobb minőségű arabica kávéból készül, a süteményeket pedig a Gerbeaud Ház szállítja.
A McDonald's azért döntött a McCafék kialakítása mellett, mert Magyarországon egyre népszerűbbek a kávéházak. A vállalatnak nagy esélye van a sikerre, ugyanis a számottevő nemzetközi kávéházláncok egyelőre nincsenek jelen a magyar piacon.
