BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélybe kerülhet a Mahart folyami áruszállítása

A szerb intézkedést követően, amely gátolja az áruszállítást az Al-Dunán, nehéz helyzetbe kerülhet a Mahart.

2003. június 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Diószegi József
Keddtől immár hat hajókaravánja vesztegel a Mahartnak a Duna szerbiai szakaszának alsó és felső határállomásán. A szerb kormány június elejétől ugyanis vámbiztosíték megfizetésére kötelezi a dunai tranzitszállítást folytató cégeket. Európában példátlan a szerb hatóság intézkedése, tranzitfuvarra ugyanis sehol sem szednek ilyen díjat. A fizetési kötelezettség mellett a Mahart időveszteséget is kénytelen elszenvedni, ami napi 3 millió forintos veszteséget jelent számára. A szerbiai állapotok miatt a Mahart tiltakozott a Duna Bizottságnál, és a magyar kormány közbenjárását is kérte, ám amennyiben hamarosan nem rendeződik a helyzet, elgondolkodnak az al-dunai hajózás jövőjéről.
Részletek az 5. oldalon ä

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet