BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris kérője akadt a DAM Steelnek?

2003. június 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komolytalannak tartják a lapunk által megkérdezett kohászati szakemberek azt az ajánlatot, amelyet egy magánszemély tett a március óta felszámolás alatt álló, termelését ebben a hónapban újra megkezdett diósgyőri kohászati cég, a DAM Steel Rt. megvásárlására. Mindenesetre Kota János kvázi magánszemélyként bejelentkezett a kohászat felszámolójánál - erősítette meg a NAPI Gazdaság értesülését Kovács János felszámolóbiztos, a felszámoló szervezet, a Mátraholding Rt. vezérigazgatója. Elmondta, hogy amennyiben a vevőjelölt pénzügyi garanciát is fel tud mutatni, abban az esetben konkrétumokról is tárgyalhatnak. Úgy tudjuk, hogy Kota banki hitelből kívánná megvenni a DAM-ot, számításai szerint 2,0-2,5 milliárd forint erre elegendő lenne. A NAPI Gazdaság információi szerint a hitelezők befagyott követelése lényegesen több ennél. Egyébiránt a felszámolóbiztos úgy tudja, hogy a vevőjelölt többek között gépkocsigyártásban gondolkodik. A Diósgyőrött készült késztermékekből mindenesetre személygépkocsi-gyár közvetlenül még nem vásárolt.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet