A napokban három céget olvasztott magába a Siemens Rt. - derül ki a cégbírósági adatokból. A Siemens Rt., a Siemens Telefongyár Kft., az SMS Magyarország Egészségügyi Információs Rendszerek Kft. és a Siemens Szolgáltatások és Megoldások Kft. a Siemens Nemzeti Vállalat révén eddig is közös irányítás alatt állt, így az összevonás nem hoz jelentős változást a társaságok életében - mondta lapunknak Bíró Péter, a Siemens stratégiai és kommunikációs igazgatója. A távközlési rendszerek és berendezések gyártásával foglalkozó Siemens Telefongyár Kft., az egészségügyi informatikai rendszerek kiépítését és működtetését végző SMS Magyarország Kft. és az önkormányzatoknak tevékenység-kihelyezési szolgáltatásokat nyújtó Siemens Kft. beolvadásával a Siemens Rt. jegyzett tőkéje az eddigi 4,65 milliárd forintról 6 milliárd forintra nőtt, míg a saját tőkéje 5,82 milliárdról 16,69 milliárd forintra ugrott.
A távközlési piac idén is folytatódó gyengélkedése miatt várhatóan szűkíteni kénytelen kapacitásait a Siemens Nemzeti Vállalat. Bár egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen mértékű, de valószínűleg további létszámleépítés várható a Siemens magyarországi érdekeltségeinél, amelyek jelenleg összesen 2200 alkalmazottat foglalkoztatnak. A Siemens Magyarországon ugyan több lábon áll (az erőművi berendezésektől a telefonközpontokig terjed a termék- és szolgáltatási profilja) és a piac más területein ellensúlyozhatja a kialakult nehézségeket, ez azonban már tavaly sem volt elegendő az - elsősorban az információs és a kommunikációs területeket érintő - elbocsátások elkerülésére.
