A Holcim Beton Rt.-hez került a Swietelsky-Transbeton Kft. 99,5 százaléka - derül ki cégbírósági adatokból. A Holcim a székesfehérvári transzportbeton-előállító - bekevert betont gyártó - társaságban eddig 50 százalékos tulajdonnal bírt, ám a Swietelsky úgy döntött, csökkenti a térségben a jelenlétét, és a cég másik felét a Holcimnak ajánlotta fel megvételre - tájékoztatta lapunkat Laskóy Ágnes, a Holcim kommunikációs igazgatója.
A transzportbetonpiacon ez volt az idén az első komolyabb tulajdonosi tranzakció, míg másfél évvel ezelőtt gombamód szaporodtak a hasonló profilú vállalkozások és vegyes vállalatok. Nagyjából 2001 végére a transzportbetonpiacon lezajlott a regionális központok (betonkeverő telepek) tulajdonosi átalakulása, illetve új üzemek építése. A cementipari háttérrel bíró vállalatok, így a Duna-Dráva Cement Kft. és a Holcim Rt. a nagyobb építőipari beruházásokra váró régiókban már kiépítették a bástyáikat leányvállalataikon keresztül. Ennek eredményeként egyébként az ágazatban az üzemek kapacitása jelentősen meghaladja az igényeket. (A társaságokat rendkívül hátrányosan érinti, hogy az országba az előre jelzettnél lényegesen több cement áramlott be keletről, s ez a tendencia az idén is tovább folytatódik.) Ennek ellenére a gyengén teljesítő székesfehérvári régióban a Holcim továbbra is meg kívánta tartani pozícióját - mondta Laskóy Ágnes -, ezért döntött a Swietelskyvel közösen irányított társaság átvétele mellett.
