BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult a Sumitomo móri beruházása

2003. május 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan még az idén befejeződik a japán Sumitomo Corp. második móri autóalkatrész-gyártó üzemének most megkezdett építése. A többmilliárdos beruházást a helyi önkormányzattól a közelmúltban megvásárolt 31 ezer négyzetméteres területen valósítják meg. A japán cég az 1996-ban alapított, jelenleg 2,27 milliárd forint törzstőkéjű SEWS Magyarország Kft. révén már jelen van Móron, s ott egy ugyancsak autóalkatrészeket gyártó üzemet működtet. S bár az SEWS-nél a beruházás részleteiről egyelőre nem kívántak nyilatkozni, információink szerint az új létesítménynek része lesz egy több száz négyzetméteres szerelőcsarnok, valamint egy egész Közép-Európát kiszolgáló logisztikai központ, illetve egy irodaépület is. Az új, várhatóan az év végétől működő üzem mintegy 300 dolgozót foglalkoztat majd.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet