A Horvátországban bejegyzett, de magyar tulajdonban lévő Aquamarine d.o.o. nyerte azt a pályázatot, melyet a horvát privatizációs alap írt ki a közép-dalmáciai Hvar-sziget jelsai szállodáinak megvételére. A Dalmácia Marina Kft. tulajdonában lévő társaság 28 millió kunát, mintegy 925 millió forintot fizet a három kétcsillagos szállodáért és az apartmantelepért. A társaság ezenkívül vállalta, hogy négy év alatt 66 millió kunát, azaz 2,2 milliárd forintot fordít a terület fejlesztésére. A Vitézy Tamás és Kerekes László tulajdonában lévő Dalmácia Marina Kft.-nek egyébként nem ez az első befektetése Horvátországban. A szintén a társaság érdekeltségébe tartozó Diamant Marina d.o.o. tavaly vásárolta meg a Primosten d.d. részvényeinek 66,8 százalékát 16 millió kunáért, illetve átvállalta a cég 12 millió eurós adósságát. A Primosten szintén három szállodát birtokol, valamint tulajdonában van egy nagyméretű autóskemping és a Kremik nevű jachtkikötő is. A Diamant Marina pályázatában vállalta, hogy három év alatt 15 millió eurót költ az ingatlanegyüttesre.
