A csaknem 70 magyar szállítmányozócég tavaly megközelítően 200 milliárd forint nettó árbevételt könyvelhetett el, ami 5 százalékos növekedés a megelőző évhez képest - hangzott el a Magyar Szállítmányozói és Logisztikai Szolgáltatók Szövetségének rendes éves közgyűlésén. Kautz István elnök megjegyezte, hogy az EU-csatlakozást követően a vámkezelések a jelenlegi 20 százalékára esnek, s több ezer vámügyintéző munka nélkül maradhat, mivel sokukat még a szállítmányozási vagy a logisztikai cégek sem lesznek képesek átvenni. Ezért alapítványt hoznak létre az uniós csatlakozáskor állásukat elvesztő vámügyintézők átképzésére. A szállítmányozócégek múlt évi rangsorát egyébként - a korábbiakhoz hasonlóan - a Masped szállítmányozási csoportja vezeti 29,8 milliárd forint árbevétellel, ami közel 1,5 milliárd forintos csökkenést jelent az előző évhez képest. A második helyen a Volán Tefu-csoport áll 24,4 milliárd forintos forgalommal, ami viszont 6,8 milliárdos növekedést jelent.
