BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a szállítmányozócégek bevétele

2003. május 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csaknem 70 magyar szállítmányozócég tavaly megközelítően 200 milliárd forint nettó árbevételt könyvelhetett el, ami 5 százalékos növekedés a megelőző évhez képest - hangzott el a Magyar Szállítmányozói és Logisztikai Szolgáltatók Szövetségének rendes éves közgyűlésén. Kautz István elnök megjegyezte, hogy az EU-csatlakozást követően a vámkezelések a jelenlegi 20 százalékára esnek, s több ezer vámügyintéző munka nélkül maradhat, mivel sokukat még a szállítmányozási vagy a logisztikai cégek sem lesznek képesek átvenni. Ezért alapítványt hoznak létre az uniós csatlakozáskor állásukat elvesztő vámügyintézők átképzésére. A szállítmányozócégek múlt évi rangsorát egyébként - a korábbiakhoz hasonlóan - a Masped szállítmányozási csoportja vezeti 29,8 milliárd forint árbevétellel, ami közel 1,5 milliárd forintos csökkenést jelent az előző évhez képest. A második helyen a Volán Tefu-csoport áll 24,4 milliárd forintos forgalommal, ami viszont 6,8 milliárdos növekedést jelent.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet