BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén már nullszaldót vár a Millenáris Kht.

2003. május 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meg nem erősített információk szerint a Millenáris Kht. mintegy egymilliárdos negatív mérleg szerinti eredménnyel zárta a tavalyi esztendőt. A társaság tegnapi sajtótájékoztatója után Mizsei Zsuzsa, a kht. ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta, a társaság idei pénzügyi terve már nem számol veszteséggel, jóllehet az előző vezetés által tavaly kormánygaranciával felvett hitel terhei 2003-ban is érződnek.
A Millenáris bankszámlájára 2001. december 22-én 1,4 milliárd forint állami támogatás érkezett, ám a pénzkészlet december 31-én már csak 336 millió forint volt, vagyis az akkori ügyvezető, Berkecz Mária 9 nap alatt 1,064 milliárd forint átutalását engedélyezte. Szintén az előző vezetés vett fel 1,5 milliárd forint hitelt, kormánygaranciával, amit 2002. március 25-én - tehát nem sokkal a választások előtt - írtak jóvá a társaság bankszámláján. Ebből május 18-ig 753 milliót költöttek el.
Mizsei elmondta, a Millenáris céltartalékba helyez 50 millió forintot, részben a nemrég lezárult APEH-vizsgálat által feltárt 34 millió forintos adóhiány, részben a számviteli hiányosságok miatt várható büntetés kifizetésére. A vizsgálat a 2000. és 2001. február vége közötti időszakot tekintette át. A rendőrség egyébként 272 millió forint jogtalan kifizetése miatt már megküldte első vádemelési javaslatát az ügyészségnek.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet