Tegnap tartotta éves közgyűlését a Dél-dunántúli Gázszolgáltató (Ddgáz) Rt., ahol többek között ismertették a 2002. év pénzügyi adatait. Ezek szerint a Ddgáz tavalyi árbevétele meghaladta a 30 milliárd forintot, az eredménye pedig a 2001-eshez hasonlóan meghaladta az egymilliárd forintot.
A társaság fejlesztéseinek, illetve beruházásainak értéke 2,5 milliárd forintot tett ki, az innováció során többek között Sellyére és Vajszlóra is eljuttatták a vezetékes földgázt. A vállalat vezetőinek értékelése szerint a 2002-es évet a stabilitás jellemezte, annak ellenére, hogy az elmaradt áremeléseket csak jelentős költségcsökkentéssel tudták kompenzálni. A társaság jövőre komoly hangsúlyt kíván fektetni az fejlesztésekre és olyan új földgázhasználati módok magyarországi bevezetésére, amelyek ma még nem elterjedtek. Ezek között mutatta be a társaság földgázzal üzemelő szabadtéri hősugárzóját, továbbá az úgynevezett gázkonnektort s egy Pécsett üzemelő gáz-klímaberendezést.
