A társaságoknál végzett vizsgálat során feltárt hiányosságok miatt tevékenységük végzésében 5 hónapra felfüggesztett Victoria-Volksbanken (VV) biztosítók vezetősége kénytelen volt egy évvel elcsúsztatni 5 éves stratégiai tervének megvalósítását, így csak 2006-tól tervezik a nyereségessé válást. Mint Karl Vosatka, a VV Életbiztosító Rt. elnöke elmondta: a társaságok az elmúlt év során mindössze 2 millió forint díjbevételt értek el, igaz, a PSZÁF-felfüggesztés miatt visszafogott üzleti tevékenység kapcsán a veszteségük is alacsony, 80 millió forint volt.
A Volksbank-biztosítók az átdolgozott üzletpolitika szerint „totális” támadásba lendülnek: míg korábban arról volt szó, hogy a biztosítói termékeket egy ideig csak a budapesti Volksbank-fiókokban értékesítik, a mostani terv szerint a teljes, év végére 25 tagúra bővülő Volksbank-hálózatban elérhető lesz a biztosítók kínálata. Az életbiztosító döntően a Volksbank lakáshitelei mellé kínál majd életbiztosítási termékeket, s ugyancsak a lakáshitelezés indokolja, hogy a nem életbiztosító szeptembertől elinduljon lakásbiztosítási termékével.
Az idei évre a VV-biztosítók még csak szerény, 100 millió forintos díjbevételt terveznek, ám a fordulópontnak számító 2006-ban már 1 milliárd forintos díjbevétel elérése a cél, amelynek kétharmada az életbiztosítási oldalról származna. Karl Vosatka szerint arról, hogy a bankfiókokon kívül is értékesítsék termékeiket, leghamarabb a 2003. év lezárása után születhet döntés. Szóba jöhet, hogy a Victoria biztosítók anyaholdingja, az ERGO-csoport struktúraértékesítő társasága, a Hamburg-Mannheimer International Csehország után hazánkban is létrehoz egy alkuszcéget, amely azután a biztosító termékeinek értékesítésében is segítséget nyújthat.
