Princz Gábort, a Postabank és Takarékpénztár Rt. volt elnök-vezérigazgatóját és hat társát különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítja a rendőrség - írja az MTI-t idézve az index. Liszka Károly ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának (ORFK SZBEI) igazgatóhelyettese elmondta, hogy a nyomozás és az iratok ismertetése befejeződött. Az iratokat a vádemelési javaslattal ma küldi meg a nyomozó hatóság a Fővárosi Főügyészségnek. Az 1998-as kormányváltást követően több állami szerv büntetőfeljelentést tett a vagyonvesztés felelőseinek felkutatása érdekében. Princz Gábort és több társát 1999 júliusában gyanúsította meg a rendőrség gazdasági társaság vezető tisztségviselőjének visszaélésével. A Fővárosi Főügyészség a nyomozást ez év márciusában május 3-ig meghosszabbította, és egyúttal arra is utasította a rendőrséget, hogy 36 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt hallgassa meg az egykori bankelnököt és társait.
